Odpowiedzi na często zadawane pytania

O Serwisie


Czym tak naprawdę jest serwis Timik.pl?

Timik.pl to serwis rozrywkowy. Łączy w sobie funkcje czatów i innych form rozrywki on-line. Daje możliwość komunikacji i aktywnego udziału w tworzeniu Wirtualnego Świata. 

Dla kogo przeznaczony jest serwis Timik.pl?

Serwis Timik.pl jest przeznaczony dla wszystkich osób niezależnie od wieku.

Czy muszę się rejestrować?

Jeżeli chcesz korzystać z Panelu Administracyjnego i innych funkcji wymagana jest rejestracja.

Czy rejestracja jest płatna?

Rejestracja w systemie i korzystanie z konta podstawowego jest bezpłatne. Nie musisz nic płacić, żeby znaleźć się w Wirtualnym Świecie i poznawać nowych znajomych.

Czym charakteryzuje się serwis Timik.pl?

Serwis łączy w sobie funkcje internetowego czatu, wirtualnego świata, serwisów społecznościowych z filmami i fotkami, serwisów rozrywkowych z grami. Zapewnia inny sposób dostępu do usług, nie z poziomu strony internetowej, gdzie nie mam zazwyczaj kontaktu z innymi użytkownikami serwisu tylko z poziomu pokoi, w towarzystwie innych użytkowników. Można razem przeglądać dowcipy, oglądać filmy czy fotki.

Skąd się wzięła nazwa serwisu?

Nazwa serwisu jest powiązana z jego społecznościowym, towarzyskim charakterem, spotkaniami, grupami użytkowników i pojawiła się podczas jednego z roboczych spotkań właśnie w Wirtualnym Świecie podczas prac nad serwisem. Spotkał się wtedy nasz roboczy zespół, zgrany team, pojawiło się określenie internetowy Timik czyli po prostu Timik i tak już zostało.

Czy muszę instalować jakieś programy aby skorzystać z serwisu?

Serwis nie wymaga instalacji dodatkowych programów. Do prawidłowego działania systemu potrzebny jest jedynie bezpłatny Flash Player, który prawdopodobnie jest już zainstalowany w Twoje przeglądarce. Jeśli tak nie jest możesz go pobrać za darmo na stronach firmy Adobe (Tutaj)

Z jakich elementów składa się serwis Timik.pl?

Serwis składa się z dwóch zasadniczych części. Jedna z nich to informacyjne strony WWW, na których znajdujesz bieżące informacje o systemie i jego funkcjach oraz z niezależnej Aplikacji Flash, która stanowi zasadniczy element systemu.

Czy mogę umieścić na stronie link do serwisu?

Oczywiście, wyrażamy zgodę na umieszczenie linku do naszego systemu.

Czy Timik.pl to serwis bezpłatny?

Serwis Timik.pl oferuje dużo usług bezpłatnych w ramach Konta Podstawowego, nie płacisz za korzystanie z serwisu, komunikację z innymi użytkownikami. Dla bardziej wymagających użytkowników niedługo będziemy oferowali również opcje dodatkowe, które za niewielką opłatą dają dostęp do różnych rozszerzonych funkcji.

Jakie są plany rozwoju serwisu?

W najbliższych miesiącach planujemy stopniowo naprawiać poszczególne funkcje, tworzyć nowe Światy odpowiadające bieżącym oczekiwaniom i zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez użytkowników.

Czy przy rejestracji konta w serwisie konieczne jest podawanie adresu email?

Rejestrując konto należy podać adres email. Jeżeli podczas rejestracji konta podany zostanie błędny lub nieprawdziwy adres email użytkownik w przypadku gdy zapomni hasła nie będzie mógł skorzystać z przypominacza hasła.

Jak mogę skorzystać z serwisu bez konieczności rejestracji?

W tej chwili, aby skorzystać z serwisu trzeba się zarejestrować natomiast wkrótce przywrócimy wejście jako gość.

Co zrobić jeżeli strona serwisu nie chce się załadować lub długo się ładuje?

W takim przypadku sugerujemy zainstalowanie innej przeglądarki dostępnej pod adresem www.firefox.pl. Przydatne jest również wyczyszczenie bufora przeglądarki, instrukcja znajduję się (Tutaj) lub zainstalowanie nowszej wersji flash (Tutaj)
Wirtualny Świat


Kim będę w Wirtualnym Świecie?

W Wirtualnym Świecie reprezentuje Cię Awatar, którym możesz sterować i przemieszczać się po wybranych pomieszczeniach. Spotykasz innych użytkowników, możesz z nimi rozmawiać, brać udział w konkursach i zabawach.

Gdzie rozmawia się z innymi użytkownikami?

Możesz rozmawiać z innymi użytkownikami w wybranych pokojach poprzez czat. Masz do wyboru rozmowę publiczną jak i prywatną.

Co to jest nick?

Nick to twój pseudonim, ksywka pod którą będziesz chatować w serwisie Timik.pl

Gdzie mogę się spotykać ze znajomymi?

Do wyboru są pokoje w różnych stylach i klimatach. Wybierz odpowiednie miejsce, zależne od nastroju i sytuacji. Możesz spotykać się w romantycznej restauracji lub w mrocznym zamczysku. Wszystko zależy od Ciebie.

Jak wejść do Wirtualnego Świata?

Na stronie głównej znajdują się przyciski ''Rejestracja'' ''Logowanie'' oraz ''Wejście demo'' (nieaktywne). Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się. Następnie kliknij na czerwony napis ''Wejście do serwisu''.
Panel Administracyjny i Avatary


Gdzie jest Panel Administracyjny?

Panel Administracyjny jest dostępny po zalogowaniu, prowadzi do niego ikona niebieskiego ludzika po lewej stronie na dole ekranu.

Jak mogę zmienić Avatara?

Po zalogowaniu przejdź do Panelu Administracyjnego. Tam znajdziesz odpowiednie opcje. Prowadzi do niego pierwsza ikona na dole z prawej strony z symbolem Avatara.

Jak wejść do Panelu Administracyjnego?

Po zalogowaniu do systemu w dolnej części ekranu pod mapą znajduję się pasek z ikonami. Pierwsza ikona z prawej strony z symbolem Avatara prowadzi do Panelu Administracyjnego.

Po co jest Panel Administracyjny?

W Panelu możesz zmienić dane, udostępnić wpis na blog, dodać wydarzenie oraz ustawić nowego Avatara. Znajduje się tam również przycisk wejście.

Gdzie kupić Avatara?

Avatara możesz zakupić w sklepiku Creditowym. Znajduję się on w zakładce Timik na portalu lub w Administracji (Sklepik)

Jak przesłać Timki i Credits?

Tymczasowo opcja przesłania T i C jest niemożliwa jednak postaramy się ją szybko doprowadzić do realizacji.
T-Power i Levele


Czym są levele, jak je zdobyć, a co najważniejsze - co dostane?

Levele są połączone z nT-Power. Przypuśćmy, że jeżeli chcesz otrzymać 1 Level musisz zdobyć 50 nTP. Po przejściu na kolejny Level otrzymujesz dostosowany do niego status. Lista statusów dostosowanych do leveli znajduję się poniżej.

 • Nowicjusz - Status zdobyć można zaraz po rejestracji czyli Level 0.
 • Obserwator - Level 1
 • Timik Jr - Level 2
 • Timik - Level 3
 • Asystent - Level 4
 • Korespondent - Level 5
 • Sekretarz - Level 6
 • Timik * - Level 7
 • Kierownik - level 8
 • Dyrektor - Level 9
 • Prezes - Level 10
 • Ambasador - Level 11
 • Gubernator - Level 12
 • Timik ** - Level 13
 • Kanclerz - Level 14
 • Minister - Level 15
 • Senator - Level 16
 • Premier - Level 17
 • Timik *** - Level 18
 • Guru - Level 19
 • Prezydent - Level 20
 • Timik **** - Level 21

Co to T-Power i jak się go zdobywa?

T-Power to twój własny wskaźnik aktywności. TP zdobędziesz poprzez regularne wchodzenie na serwis, dodawanie do znajomych jak i pisanie na T-Podzie.
Wirtualna Waluta


Czym są Credits i jak je zdobyć?

Credits to nowa, wirtualna waluta Timikowa, za którą będziesz mógł kupić avatara w sklepiku Creditowym. Ilość C jest adekwatna do twojego T-Ppwer np. 1 T-Power = 0.1 C.

Czym są Timki i na co mogę je wydać?

Timki to waluta, którą zdobyć możesz poprzez sms lub w konkursach oraz za które kupić możesz avatary z dawnego Bonus Packa. Doładuj Timki [Tutaj]
FAQ - Bezpieczeństwo


Zakup konta od innego użytkownika.

Administracja nie zaleca zakupu kont od innych użytkowników. Często takie zakupy kończą się problemami z dostępem do nowego konta. Ustalenia w tej sprawie są prowadzone na GG lub w inny sposób, nie mamy na to żadnego wpływu i nie ponosimy za to odpowiedzialności. Transakcje tego typu realizujesz na własne ryzyko. Nie mamy możliwości rozstrzygania sporów na tym tle, ingerowania w przebieg transakcji, zwrotu wirtualnej waluty ponieważ nie mamy kompletu danych na temat taksacji i w przypadkach spornych zazwyczaj każda strona podaje inną wersję wydarzeń. Administracja nie jest w stanie pomagać w takich kwestiach.

Nie podawaj nikomu hasła!

Pamiętaj, że podanie hasła innemu użytkownikowi kończy się bezpowrotną utratą konta. Nie podawaj nikomu hasła, nawet jak obiecuje doładowanie konta, dodawanie TP. Są to obietnice bez pokrycia i chodzi tylko o uzyskanie hasła do Twojego konta.

Jak odzyskać hasło do konta? 

Skorzystaj z opcji przypominacza hasła widocznej przy formularzu logowania.

Nie podawaj nikomu danych personalnych. 

Nie podawaj nikomu swoich danych personalnych, a w szczególności nazwiska, adresu zamieszkania czy telefonu. O dane takie nigdy Cię nie spyta Administracja Serwisu. 

Administracja serwisu i Moderatorzy


Od czego są moderatorzy i jakie jest ich zadanie?

Moderator to osoba pilnująca porządku w serwisie. Dba o komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników. 

Przedstawiamy teraźniejszą listę moderatorów:

 • Esterka
 • Frenzy
 • Kaca
 • Kasia
 • Otto
 • Pacia
 • Pudz
 • Revealed

Kim jest Administracja serwisu i czym się zajmuję?

Administracja dba o stabilność systemu i jest odpowiedzialna za sprawy techniczne. Uwaga: uważajcie na osoby które twierdzą że są osobami powiązanymi z administracja serwisu. Zespół Administracji korzysta z nicków:

 • Admin
 • Grzesiek
 • Igor
 • Pomoc
 • Potok
 • regz

Wspólne konta zespołu:
 • Administracja
 • Shyrka
 • PomocPrawa Autorskie


Copy and Intellectual Copy Rights

Wszelkie materiały i oprogramowanie zawarte na stronie Timik.pl podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Powielanie, kopiowanie, modyfikowanie i dystrybucja zawartych tu materiałów dozwolona jest wyłącznie za pisemną zgodą właściciela. Korzystanie z informacji dostępnych na stronach tego serwisu może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem. Prawa autorskie należą do właściciela serwisu Timik.pl i partnerów.

This site and all its contents are copy righted. The author will respond expeditiously to any legitimate claim for property infringement. Reproduction in whole or in part in any form or medium without express permission of Timik.pl written permisions is prohibited. All Copyrights belong to Timik.pl and it's partners: 

Nowy adres kontaktowy dla spraw pilnych: 

pomoc@timik.pl


Ostatnia aktualizacja FAQ - 23.02.2015r