O serwisie

Timik.pl jest serwisem społeczności internetowych, których przedstawiciele otrzymali symboliczne klucze do Wirtualnego Świata stworzonego z myślą o nich. Projektując ten system analizowano potrzeby różnych grup użytkowników Internetu oraz prowadzono rozmowy z ich aktywnymi uczestnikami. W efekcie powstały rozwiązania, które uzupełniają aktualną ofertę serwisów internetowych i rozszerzają zakres form rozrywki on-line.

Timik jest przeznaczony dla użytkowników, którzy wykorzystują Internet w codziennej komunikacji i rozrywce. Tworzą oni zgrany internetowy team, zespół, po prostu Timik, który żyje swoimi sprawami, wymienia się poglądami. Użytkownicy wspólnie korzystają z dostępnych form rozrywki i uczestniczą w budowaniu Wirtualnego Świata.

Poza aspektem społecznym Timik.pl to technologiczna, internetowa platforma która łączy w sobie różne formy komunikacji i różne rozwiązania informatyczne. Poszczególne elementy systemu zintegrowane są w Wirtualnym Świecie, który zapewnia dostęp do zróżnicowanych aplikacji i modułów. Serwis zawiera funkcje internetowego czata, wirtualnego świata, serwisów społecznościowych z filmami i fotkami, serwisów konkursowych i rozrywkowych z grami.

Timik.pl zapewnia inny, bardziej naturalny sposób dostępu do usług, nie tylko z poziomu statycznej strony internetowej, ale z poziomu pokoi, w których odbywa się komunikacja z innymi użytkownikami i znajomymi. Można razem przeglądać dowcipy, oglądać filmy, czy fotki. Wszystko odbywa się bardziej naturalnie, tak jak w codziennym życiu. Teraz możesz na bieżąco dzielić się wrażeniami i prowadzić internetowe rozmowy w ciekawym otoczeniu.

Użytkownicy mają do dyspozycji pomieszczenia publiczne, pokoje prywatne i miejsce spotkań, gdzie mogą komunikować się ze sobą i korzystać z wybranych usług. Pokoje mają różny klimat i wystrój, przygotowane są na różne okazje. Wybór jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie.

Po zalogowaniu się do serwisu znajdziesz się w Wirtualnym Świecie. Jest on zlokalizowany na dwóch sąsiadujących, kontrastujących wyspach, które różnią się klimatem i oferują zróżnicowane atrakcje. Możesz wybrać takie miejsca, które odpowiadają Twoim preferencjom, danej sytuacji, czy chwili.Serwis jest systematycznie rozwijany i ewoluuje. Staramy się nadążać za potrzebami użytkowników, dbamy o najwyższy standard usług i podążamy za trendami obowiązującymi wirtualnej rzeczywistości. Wdrażane są kolejne koncepcje, cały czas pojawiają się nowe pomysły, które zapewniają rozwój Wirtualnego Świata.