Blog


Jakie są objawy drożdżycy?
Data 04/17/2018
0 komentarze
Odwiedzin: 66
Mówiąc o drożdżycy mamy na myśli poważną chorobę skóry, która może dotknąć każdego z nas. Wywołują ją grzyby z grupy Candidia i dlatego też schorzenie to często nazywane jest Kandydozą. Mimo, że choroba ta zazwyczaj nie daje charakterystycznych objawów, grzyby w ogromnych ilościach mogą zasiedlać się na naszych błonach śluzowych, paznokciach i skórze. Chorobę tą rozpoznać można przy pomocy badań mikroskopowych - szacuje się, że około 50% społeczeństwa jest nosicielem drożdżycy na swojej skórze.
Jakie są objawy drożdżycy?
Warto wspomnieć, ze drożdżyca jest chorobą, na którą w szczególności narażone są osoby cierpiące na niektóre ze schorzeń. Grupę zwiększonego ryzyka do powstania drożdżycy stanowią kobiety w ciąży, osoby otyłe, czy Ci z nas, którzy borykają się z problemem nadciśnienia tętniczego. Warto wspomnieć również, że na Kandydozę narażone są osoby, które przebyły długą antybiotykoterapię.
Drożdżyca jest chorobą, która w początkowym stadium nie daje zazwyczaj charakterystycznych objawów. Mówiąc o drożdżycy skóry warto wspomnieć o kilku charakterystycznych objawach, wśród których wyróżnić możemy zaczerwienienia skóry połączone ze złuszczaniem się skóry w miejscach uciążliwych plam. Zdarza się również, że wokół zaczerwienienia pojawiają się pęcherze wypełnione płynem. Grzyby Candidia, które bytują na błonach śluzowych niosą za sobą występowanie uciążliwych i bolesnych nadżerek. Są to najczęściej zmiany o białej barwie lub charakterystycznym szarym nalocie. Są elementem powodującym dyskomfort, szczególnie podczas spożywania ciepłych i ostrych posiłków.
Grzyby z grupy Candidia atakują najczęściej miejsca intymne. Znaną chorobą, której podłożem są właśnie te organizmy jest drożdżyca pochwy, występująca wśród kobiet w każdym wieku. Objawia się nieprzyjemnym zapachem i pieczeniem pochwy. Dostrzegalny jest również biały lub w niektórych przypadkach - siwy nalot na wargach sromowych. Drożdżyca objawia się również upławami, które pojawiają się najczęściej bezpośrednio przed lub przed zakończeniem miesiączki. Wydzielany śluz przybiera zazwyczaj żółtawą barwę i cecBIPe się charakterystycznym zapachem. Na wystąpienie drożdżycy pochwy narażone są w szczególności pewne grupy kobiet, a wśród nich wyróżnić możemy kobiety ciężarne, czy te, które od wielu lat zmagają się z otyłością.

http://wenerolog24.pl/objawy/klucie-pie … ochwy.html
http://wenerolog24.pl/objawy/pieczenie- … owych.html

Komentarze