Blog


Dania - a to ciekawe!
Data 02/13/2018
0 komentarze
Odwiedzin: 187
Mieści się od naszego kraju całkiem blisko, można się tam dojechać na kilka dróg - okrętem, maszyną lotniczą, a także autem. Jednak nie jest tak zwyczajową destynacją turystyczną, jak inne kraje Europy - na przykład Hiszpania, czy Albania. W głównej mierze z uwagi na koszta - Królestwo Danii jest dosyć kosztownym krajem do wypoczynku jeśli chodzi o wakacje. Nie zmienia to faktu, że wypada doświadczyć ciekawostki z nim związane.
Niewiele osób ma świadomość, że ten kraj ma niezliczoną liczbę wysepek. Łącznie 406, które stanowią blisko jedną trzecią pola całego Danii. Pewne z nich cały czas są niezaludnione - przeważnie te nieznacznych rozmiarów.
Kolejnego faktu nie muszę przedstawiać miłośnikom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w tym miejscu. Opracował je Duńczyk Kirk Christiansen względnie wcześnie, bo już w 1947 roku. W żargonie duńskim słowo Lego równa się "baw się dobrze" i chyba na całym globie setki osób wzięło sobie ten wniosek do serducha. Główna baza mieści się w małym miasteczku Billund. Lokuje się tam tematyczny park rozrywki, do którego wejściówka kosztuje orientacyjnie 200 zł.
W każdej chwili odpalając Bluetootha w swoim tablecie mamy coś do czynienia z rzeczonym krajem. To właśnie na tym terenie dowodził pan Bluetooth w 10 wieku. To na jego cześć nazwano tę technikę.
W Królestwie Danii występuje zwyczaj, iż jeśli w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin osobnik lub panna w tym kraju wciąż pozostaje singlem, można na niego wysypać torbę z cynamonem. Dziś może się to dziać coraz częściej.
Dania ciekawostki potrafią zdziwić. A teraz parę słów o finansach - dumałeś ile pieniędzy dostaje Duńczyk? Średnie minimalne godzinne pensja wynosi 62 złote. Każdego miesiąca zwykły obywatel Danii zarabia mniej więcej 12 tysięcy zł. Należy jednak pamiętać, że koszty życia w Danii są o wiele większe niż w Polsce. Nie zmienia to jedna faktu, iż miesięcznie oszczędzają oni nieporównywalnie więcej niż kobieta pracująca w naszym kraju.
http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swia … iekawostki

Komentarze