Blog


Z czego słyną Włochy?
Data 03/26/2018
0 komentarze
Odwiedzin: 78
Włochy to nieco częsty cel wakacyjny sporej liczby Europejczyków. Dowiedz się jakie ciekawostki skrywa ten region, poniektóre z pewnością mogą zdumieć.
Naczelny ciekawy fakt traktuje o włoskiej kuchni, przenieśmy się więc na sekundę do Neapolu, a dokładniej do 1860 roku. Wówczas właśnie w owym miasteczku narodziła się pizza. Czy istnieje ktoś tutaj kto jej nie lubi? Miasteczko leżące nieopodal Wezuwiusza dysponuje pokaźne pizzerie, i co najmniej trzy spośród nich traktowane są za najatrakcyjniejsze na świecie. To gospody Di Matteo, Da Michele i Sorbillo. Dodatkowo przed otwarciem wejścia do niniejszych tawern stawia się wielka kolejka. Często na stolik pozostaje wyczekiwać nawet godzinę! Stawki są stosunkowo przystępne, bo rozpoczynają się od trzech euro za zamówienie.
Dużo Włochów twierdzi, że nieszczęście wolno odeprzeć dotykając się za krocze. Z tego bodźca dyspozycją władz została wprowadzona normalizacja ustawodawcza zakazująca publicznego dotykania swojego przyrodzenia.
Także jedna ciekawostka zespolona z nakazami prawnymi. W Turynie wprowadzono dekret zmuszający posesorowi psiny wyprowadzać go co najmniej trzy razy w przeciągu dzionka. W wypadku niedopasowania się do tego przepisu, dzielnicowy może wypisać mandat.
Całkiem ciekawy nakaz ustawodawczy obowiązuje w niedługim mieście o nazwie Sellii. Miejscowe instytucje zabroniły jego domownikom ginąć. Ordinanza 11 to norma wprowadzona przez burmistrza Davide Zicchinella, które broni odchodzić, tudzież w momencie jego pogwałcenia dynastia nieboszczyka musi spłacić 10 euro. Co więcej, nielegalne jest dodatkowo chorowanie w Sellii. Jurysdykcje jednak maja wiedzę jak absurdale są niniejsze przepisy. Według burmistrza przepis owy ma uzmysłowić obywatelom miasteczka, jak znaczące jest zdrowie i że niektórzy winni poprawić własne nawyki i zainicjować poważnie o siebie doglądać. Podobny przepis ustalono jeszcze w innym włoskim miasteczku - Falciano del Massico. Czynnik jednak jest kompletnie odmienny - ubytek terytorium na lokalnym cmentarzu.
Dodatkowo jedno słówko o nakazach - w Wenecji całkowicie zabroniono żywienia gołębi.
Analogicznie niczym w naszym regionie sporo mieszkańców uważa, że otwarcie parasola w pomieszczeniu potrafi przysporzyć niefarta. Szczęście natomiast potrafi przysporzyć rozlanie wina. Jednak winno być względnie przeciwnie.
Niech nikogo nie zadziwi język gestów u Włochów. Gesty towarzyszą każdemu Włochowi podczas rozmowy. Nawet istnieje specjalny zbiór gestów, jaki charakteryzuje co oznacza poszczególny ruch.
Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swia … iekawostki

Komentarze