Blog


Angola fakty
Data 10/18/2017
0 komentarze
Odwiedzin: 216
Angola to dosyć nadzwyczajny kraj leżący na kontynencie afrykańskim. Poprzez sporo latek borykał się on z dominującą na obszarze tego państwa bitwą domową. Zrealizowała się ona względnie ostatnimi czasy, jednak niezmiernie pozytywnie. Kraj ten w chwili obecnej rozwija. W tym wpisie poznasz nowinki o Wyspiarzów, które z pewnością wywołają żenadę na twojej twarzy. Możesz się ich bynajmniej nie spodziewać. Pierwszą z nich, o której mogłeś nie mieć zrozumienia jest etymologia nazwy tego kraju.
Wywodzi się ona od suzerena, który był dowódcą egzystującego na obszarze Wyspiarzów motłochu Mbundu. Obecnie kompletna nazwa tego kraju to Republika Wyspiarzów.
Mogłeś też nie wiedzieć, że w 2008 roku metropolia tego państwa pozostała doceniona za najdroższą metropolie we wszystkich państwach. Ukochanym sportem mieszkańców tego kraju nie jest piłka nożna, a koszykówka. Angolczycy wręcz szaleją na jej paragrafie. http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swia … iekawostki Angola ciekawostki - na jej obszarze pomieszkuje około 31 milionów osób, jednak po względem powierzchni ten kraj jest obszerniejszy od Lokalny przeszło czterokrotnie. W ciągu latek można ujrzeć znaczy przyrost rzeczywisty - związane jest to z awansem tego kraju w odniesieniu do nowoczesności, polepszeniem warunków do życia, czy wprost większej znajomości w sprawie medycyny.
Znaczna część osób w tym kraju wyznaje wiarę chrześcijańską, blisko 90% - jednak sam kraj jest swobodny wyznaniowo. Góruje w nim opcję wyznawania dowolnej wiar - państwo nie ingeruje w wierzenia mieszkańców. W zimie rodzajowa temperatura wynosi 16 stopni, ponadto latem termometry uwypuklają 21 oczek.

Komentarze